ETAPA I.

  • 04-08 IULIE 2022 – ÎNSCRIEREA CANDIDAȚILOR PE BAZA FIȘEI DE ÎNSCRIERE
  • 08 IULIE 2022 – AFIȘAREA LISTEI CU CANDIDAȚII ÎNSCRIȘI
  • 15 IULIE 2022 – AFIȘAREA LISTEI CU CANDIDAȚII ADMIȘI ȘI RESPINȘI
  • 18-21 IULIE 2022 – DEPUNEREA DOSARELOR DE ÎNSCRIERE

Dosarul de înscriere trebuie să conțină următoarele acte:

  • certificat de naștere – copie
  • carte de identitate – copie 2 buc.
  • adeverință cu notele și media generală obținute la evaluarea națională – copie
  • foaia matricolă pentru clasele V-VIII cu calculul mediei generale de absolvire – copie
  • fișa medicală
  • țiplă plastic

LISTA CANDIDAȚILOR ADMIȘI

ETAPA II.

  • 26 – 28 IULIE 2022 – ÎNSCRIEREA CANDIDAȚILOR PE BAZA FIȘEI DE ÎNSCRIERE
  • 28 IULIE 2022 – AFIȘAREA LISTEI CU CANDIDAȚII ÎNSCRIȘI
  • 3 AUGUST 2022 – AFIȘAREA LISTEI CU CANDIDAȚII ADMIȘI ȘI RESPINȘI
  • 4-5, 8 AUGUST 2022 – DEPUNEREA DOSARELOR DE ÎNSCRIERE

Dosarul de înscriere trebuie să conțină următoarele acte:

  • certificat de naștere – copie
  • carte de identitate – copie 2 buc.
  • adeverință cu notele și media generală obținute la evaluarea națională – copie
  • foaia matricolă pentru clasele V-VIII cu calculul mediei generale de absolvire – copie
  • fișa medicală
  • țiplă plastic

LISTA DOMENIILOR / CALIFICĂRILOR

PENTRU ÎNSCRIEREA ÎN ÎNVĂȚĂMÂNTUL PROFESIONAL DE STAT CU DURATA DE 3 ANI

Nr. crt.DomeniulCalificareaCodNr. locuri
1.ElectricElectrician constructor5630
2.ElectricElectrician constructor-RO56315
3.MecanicăMecanic auto5270
4.MecanicăMecanic agricol5362
5.MecanicăTinichigiu vopsitor auto5061
6.AgriculturăHorticultor5919
7.AgriculturăZootehnist5934
8.Industrie alimentarăBrutar-patiser-preparator produse făinoase6030
9.Industrie alimentarăPreparator produse din carne și pește6048
10.Construcții, instalații și lucrări publiceZidar-pietrar-tencuitor5758
11.Construcții, instalații și lucrări publiceInstalator de instalații tehnico – sanitare și de gaze5809

LISTA DOMENIILOR / CALIFICĂRILOR

PENTRU ÎNSCRIEREA ÎN ÎNVĂȚĂMÂNTUL PROFESIONAL DUAL

Nr. crt.DomeniulCalificareaCodNr. locuri
1.ElectricElectrician auto6346
2.MecanicăOperator la mașini cu comandă numerică5303
3.MecanicăSudor51114
4.Fabricarea produselor din lemnTâmplar universal6136

LISTA DOMENIILOR / CALIFICĂRILOR

PENTRU ÎNSCRIEREA ÎN ÎNVĂȚĂMÂNTUL PROFESIONAL SPECIAL

Nr. crt.DomeniulCalificareaCodNr. locuri
1.Industrie textilă și pielărieConfecționer produse textile6205

PROGRAM DE ÎNSCRIERE – CLĂDIREA CANTINEI

LUNI – VINERI 10:00 – 14:00